Rüzgar Enerjisi

Ev tipi rüzgar enerjisi

 

Rüzgar enerjisi alçak basınç ile yüksek basıncın olurşturduğu hava akımının gücüdür.

Bu enerjinin bir bölümü elektrik ve mekanik enerji olarak yüzyıllardır insanoğlu tarafından kullanılmaktadır.

Rüzgar gücünden yararlanılması çok eski dönemlere dayanır ilk yararlanma şekli yelkenli gemiler, yel değirmenleri daha sonra tahıl değirmenleri su pompaları günümüzde rüzgar enerjisi olarak sıralanabilir.

Fosil ve nükleer ve kullanılan diğer yöntemler atmosfere zararlı gazlar salınmakta ve doğamızı, havamızı, suyumuzu kirletmektedir.

Rüzgar türbünleriyle elde edilen enerjide tam tersine doğaya ve atmosfere hiçbir gaz salınmamakta hatta dönme esnasında rüzgar ile pelvane kanatlarında çıkan sesin minumum düzeye indirilmiştir. Rüzgar gücü dünyada kullanılan en çok artarak yükselen yenilenebilir enerji kaynaklarından biri haline gelmiştir.

Günümüzde çok düşük kullanılmakta ancak gelecekte kullanılacak en güvenilir ve sürdürülebilir enerji kayaklarından biri haline gelecektir

Karşılaştırcak olursak

Temiz enerji kaynağı olması, kaynağının tükenme riskinin olmaması, rüzgar santrallerinin kurulumu ve işletmesinin kolay olması, güvenilir ve sürdürülebilir olması, enerji üretim maliyetlerini düşük olması, her yerde kurulabilir hatta evlere, kişilere özel olabilmesidir.

Kullanılacak rügar türbinleri boyut ve tiplerine göre sınıflandırılır.

Delta Power Energy olarak ev tipi denilen 4 ile 20 kva rüzgar türbinlerini ithal ediyoruz.